Zadzwoń i zamów taksówkę w Zakopanem

Taxi Bus Zakopane - Twój Transport w Tatrach

Taxi Zakopane 24 Taxi Bus Taksówka Taxi zakopane
Taxi Bus Zakopane - link do profilu facebook
Taxi Bus Zakopane - link do instargama
Taxi Bus Zakopane, przewóz osób Zakopane, wynajem busów, AllTour’s
Taxi Bus Zakopane - link do profilu YouTube firmy Taxi Bus Zakopane

Strona używa ciasteczek - polityka prywatności (RODO)

Projekt i realizacja: smart View Zakopane™ - wszelkie prawa zastrzeżone

Taxi Bus Zakopane, Taksówki w Zakopanem, Transfery lotniskowe, Obsługa Imprez Okolicznościowych, Wycieczki jednodniowe, Przewóz osób, Wynajem Busów, Spływ Dunajcem Zakopane

Twój e-mail:

Treść zapytania

Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Bus Taxi Zakopane Taksówki

Firma

 

F.H.U. ALLTOUR

 

"Taxi Bus Zakopane, przewóz osób Zakopane, wynajem busów, AllTour’s"

 

Lokalizacja

 

ul. Stary Młyn 1D

34-500, Zakopane

powiat tatrzański

Małopolskie

 

Skontaktuj się z nami

 

telefon: +48 504 401 505

emai: alltour@taxi-bus-zakopane.pl

NIP: 7361727543

REGON: 369957870

Wybierasz się na jesienny wypad do stolicy polskich Tatr, Zakopanego? Sprawdź miejsca, które warto odwiedzić.

 

Jesień jako pora roku w ostatnich latach cieszy się bardzo dużą popularnością wśród turystów odwiedzających Tatry. Nic dziwnego, to okres wyjątkowo urokliwej tatrzańskiej przyrody, którą możemy cieszyć  się w zdecydowanie bardziej spokojnych warunkach niż przykładowo w okresie sezonu letniego. Przemierzając tatrzańskie szlaki możemy podziwiać urokliwą przyrodę, przybierającą całą gamę jesiennych kolorów od brązów, po odcienie czerwieni i żółci, bez kolejek i tłumów na szlakach. Idealny moment, aby odpocząć, odetchnąć i nabrać sił przed zimą, szczególnie wówczas, gdy jesień jak w tym roku, rozpieszcza nas wyjątkowo ciepłą i pogodną aurą. Szukasz pomysłu, jak aktywnie spędzić krótki weekend pod Tatrami? Miejsc - szlaków lub atrakcji, które warto odwiedzić podczas jesiennego wypadu pod Tatry w październikowy lub listopadowy weekend?

 

Nasza firma Taxi Bus oferująca szeroki wachlarz usług taxi w Zakopanem przygotowała obszerny artykuł z pomysłami jak spędzić atrakcyjnie i bezpiecznie jesienny weekend pod Tatrami. Zapraszamy do lektury.

 

  1. Wybór szlaku w Tatrach
  2. Spokojny, rodzinny spacer w Tatrach
  3. Tatrzańskie wędrówki dla bardziej doświadczonych
  4. Atrakcje Zakopanego i Podhala na weekend 
  5. Wygodny transport taxi w Zakopanem

 

Zdjęcie własne z archiwum autora: Widok na Giewont z wylotu Doliny Strążyskiej

 

Dobór odpowiedniego szlaku na weekend w Tatrach

 

Spędzając jesienny urlop pod Tatrami w doborze odpowiedniego szlaku powinniśmy kierować się kilkoma istotnymi sprawami. W Tatrzańskim Parku Narodowym znajdziemy wiele interesujących, dostępnych miejsc do zwiedzenia podczas krótkiego weekendu, począwszy od dolin, po jeziora, szczyty tatrzańskie czy jaskinie.

 

Dobierając odpowiedni szlak, powinniśmy dostosować go odpowiedniego do uczestników naszej wyprawy - ich wieku, kondycji, stanu zdrowia etc. I tak, inny szlak będzie doskonały dla rodzin z dziećmi, grupy emerytów czy studentów AWF, co oczywiste. Pod Tatrami dla każdej grupy turystów znajdzie się coś odpowiedniego. Warto wiedzieć również, że okres wrzesień-listopad to okres, kiedy powinniśmy zwrócić również szczególną uwagę podczas doboru odpowiedniego szlaku na komunikaty pogodowe TPN'u lub TOPR. Warto odwiedzić ich strony internetowe, aby poznać aktualnie panujące i prognozowane warunki atmosferyczne w Tatrach, ponieważ w podanym okresie w Tatrach często mamy do czynienia (szczególnie w wyższych partiach) z oblodzonymi lub zaśnieżonymi szlakami, prognozowanym wiatrem fenowym (halnym), który często nawiedza Tatry w okresie jesieni, a który bywa niebezpieczny na szlakach, a także może przynieść nagłą zmianę  pogody. Pamiętajmy również, o odpowiedzialnym planowaniu naszych wędrówek - jesienią dzień jest krótszy, odpowiednio planujmy wyjście i powrót ze szlaku, dobierając nasze i uczestników możliwości do wymagań szlaku.

 

Zadbajmy również o odpowiedni ekwipunek podczas wyprawy, w myśl zasady "lepiej nosić, niż prosić", zaopatrzmy nas plecak w cieplejsze jak i lżejsze ubrania, kurtkę przeciwdeszczową i wiatrochronną, ciepłe buty i czapkę, a także w odpowiedni prowiant - wodę, gorącą herbatę lub kawę, kanapki, słodycze, etc.

 

Spokojny, relaksacyjny spacer z rodziną w Tatrach

 

  • Morskie Oko - szlak prowadzący do jeziora, który cieszy się w Tatrach bardzo dużą popularnością w związku z bardzo łatwym dostępem, i wyjątkowym widokiem na Tatry Wysokie. Wędrówkę zaczynamy z Palenicy Białczańskiej, maszerując odcinkiem około 9 kilometrów asfaltowego traktu, docieramy do schroniska nad Morskim Okiem, skąd możemy podziwiać niesamowite widoki na Rysy czy szczyty Mięguszowieckie. Z Morskiego Oka rozpoczynają się też inne szlaki tatrzańskie, prowadzące m.in na Rysy, Mięguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem czy Szpiglasowy Wierch. Atutem szlaku nad Morskie Oko, jest możliwość dotarcia tam lub powrotu do Palenicy Białczańskiej powozem konnym, co stanowi udogodnienie dla osób starszych lub niepełnosprawnych, chcących również podziwiać piękno panoramy Tatrzańskiej znad tego niesamowitego jeziora.

 

  • Doliny Tatrzańskie - Chochołowska i Kościeliska, to doliny położone w Tatrach Zachodnich, z łatwym dostępem z drogi prowadzącej z Zakopanego w stronę Chochołowa. Idealne miejsce na jesienny spacer, także dla osób z małymi dziećmi, chcących wypocząć na łonie natury podziwiając piękno Tatr Zachodnich. Szlaki w Dolinie Kościeliskiej i Chochołowskiej to proste i bezpieczne trakty, z których miłośnicy tatrzańskiej turystyki dotrzeć mogą także wyżej, np. na wierzchołki Tatr Zachodnich jak masywy Czerwonych Wierchów (Kopa Kondracka, Krzesanica, Ciemniak, Małołączniak), udać się na Starorobociański Wierch, Bystrą, Grzesia i inne szczyty Tatr Zachodnich.
  • Rusinowa Polana z przejściem przez sanktuarium na Wiktorówkach - bardzo interesujący szlak prowadzący z Wierchu Porońca, do ktorego wygodnie dojedziemy samochodem lub busem. Rusinowa Polana to miejsce z jedną z najbardziej widowiskowych panoram w Tatrach. Szlak jest krótki, mało wymagający, doskonale nadaje się dla rodzin z dziećmi. Przejście możemy zakończyć w miejscu rozpoczęcia, lub przejść do Sanktuarium Maryjnego na Wiktorówkach i wyjść w Dolinie Filipka przy drodze głównej prowadzącej w stronę Wierchu Porońca.

 

Jesienny wypad w Tatry na Rusinową Polanę

Zdjęcie własne z archiwum autora: Panorama Tatr z Rusinowej Polany

 

Wędrówki w Tatrach dla bardziej doświadczonych i wymagających.

 

  • Masywy Czerwonych Wierchów, w skład których wchodzą po kolei od lewej Kondracka Kopa (2005 m.n.p.m), Krzesanica (2122 m.n.p.m), Małołączniak (2096 m.n.p.m) i Ciemniak (2096 m.n.p.m). Nazwa masywu Czerwone Wierchy wzięła się od rudziejących połaci na przełomie późnego lata i jesieni, za przyczyną porastających je traw o nazwie Sit Skucina. Szlaki prowadzące na Czerwone Wierchy zaczynają się w kilku miejscach Kuźnicach, Dolinie Strążyskiej, Dolinie Małej Łąki lub Dolinie Kościeliskiej. Warto pamiętać, że przejście wszystkich szczytów jest bardzo czasochłonne, szczególnie dla osób o nieco słabszej kondycji.

  • Rysy (2499 m.n.p.m) - szlak wymagający odpowiedniej kondycji, ekwipunku i przygotowania. Przejście z Palenicy Białczańskiej drogą asfaltową do Morskiego Oka, następnie nad Czarny Staw Pod Rysami i dalej szlakiem czerwonym na wierzchołek Rysów. Przy wyborze szlaku na Rysy zwracajmy uwagę na prognozę pogody i komunikaty TPN i TOPR. Jesienią szlak może być oblodzony, lub zaśnieżony co stwarza niebezpieczeństwo groźnych wypadków. Przejście szlaku jest czasochłonne, więc wyruszając nań jesienią warto wyruszyć o wczesnych godzinach porannych, najlepiej o 4 rano. Warto zaopatrzyć się również w latarkę, która ułatwi bezpieczny powrót po zapadnięciu zmroku.

  • Ornak (1854 m.n.p.m) szczyt Tatr Zachodnich oddzielający górne części dolin Kościeliskiej i Chochołowskiej. Dotrzemy na niego zielonym szlakiem z Iwaniackiej Przełęczy, na którą dojdziemy z Doliny Chochołowskiej bądź od schroniska PTTK Ornak. Szczyt nie należy do wyjątkowy niebezpiecznych i wymagających, jednak przejście może być czasochłonne.

 

Czerwony wierchy widoczne od strony Giewontu

Listopadowy widok na Czerwone Wierchy z podejścia na Giewont. Zdjęcie własne autora.

 

Wrześniowe zdjęcie z Mięguszowieckiej Przełęczy pod Chłopkiem

Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem. Zdjęcie z archiwum prywatnego autora.

 

Atrakcje Zakopanego i Podhala, które warto zobaczyć w trakcie jesiennego wyjazdu

 

  • Baseny Termalne, jak np: Termy Chochołowskie, Termy Gorący Potok lub termy w Bukowinie Tatrzańskiej. Gorące podhalańskie wody geotermalne pomogą zregenerować organizm po wysiłku zebranym na tatrzańskich szlakach, zrelaksują zarówno nasze ciało jak i umysł. Kompleksy termalne oferują strefy basenowe, rozrywki i relaksu dla osób w każdym wieku. Rodziny z dziećmi znajdą tam masę atrakcji dla swoich pociech, jak zjeżdżalnie, fontanny i place zabaw. Dla dorosłych przygotowane strefy prozdrowotne, relaksacyjne, sauny i jacuzzi. Miłośnicy dobrej zabawy mogą spędzić czas na termach w rytmie dobrej muzyki, ponieważ wieczorami w weekendy większość term organizuje wodne imprezy
  • Zabytki Zakopanego i Podhala do których zaliczyć można m.in. Zabytkowy Kościółek na Pęksowym Brzyzku położony przy ulicy Kościeliskiej, jednej z najstarszych ulic Zakopanego. Do wartych zwiedzenia zabytków zaliczyć można również Muzeum Tatrzańskie im. dra. Tytusa Chałubińskiego przy zakopiańskich Krupówkach, zabytkową "Willę Harenda" czyli dom Jana Kasprowicza. Zakopanego i całe Podhale oferuje możliwość zwiedzania całej masy wartościowych pod względem historycznym i architektonicznym miejsc, pozwalającym poznać doskonale historię Tatr i Podhala. Pozycja szczególnie polecana miłośnikom historii i grupom szkolnym.
  • Krupówki , czyli jedna z głównych ulic Zakopanego, która dla wielu turystów stanowi swoiste "must see" w trakcie pobytu pod Tatrami. Spacerując tym zatłoczonym deptakiem, dostrzegamy niezliczoną ilość karczm i restauracji, a także stoisk z pamiątkami, sklepów, butików z odzieżą górską i budek gastronomicznych.
  • Wyprawy na Quadach - doskonały wybór dla osób pragnących podziwiać piękno tatrzańskiej przyrody z perspektywy przemierzania podhalańskich łąk i lasów wraz z przewodnikiem na quadzie. Wyprawa dostarczy nam dawki niezapomnianych wrażeń, a także nieco adrenaliny.

 

Wygodny transport Taxi Zakopane - zamów komfortowy przewóz osób

 

Oferujemy komfortowe usługi taxi na terenie Zakopanego i okolic, które pozwalają wygodnie eksplorować teren Zakopanego, Tatr i całego Podhala bez konieczności poruszania się własnym samochodem i korzystania z zatłoczonych busów komunikacji regularnej. Nasze taksówki i busy dowiozą Cię zarówno pod wybrany szlak w Tatrach, do basenów termalnych, ulubionej restauracji na Krupówkach bądź innej atrakcji Podhala. Transport taxi zamówisz bezpośrednio spod hotelu, pensjonatu, domku na terenie Zakopanego i okolic, a także w sposób wygodny zamówisz transfer powrotny z powrotem do swojego miejsca noclegowego. Oferowane usługi dostępne są całodobowo 24h przez 7 dni w tygodniu, co zdecydowanie ułatwia planowanie wędrówek w Tatry, wyjść na Termy bądź do restauracji lub imprez.

Zaufaj naszej doświadczonej załodze firmy Taxi Bus i wypróbuj świetne usługi przewozu osób taxi na terenie Podhala - sprawdź już dziś ofertę z cennikiem taxi Zakopane i zamów swój wygodny transport, niezależnie czy potrzebujesz indywidualnej taksówki dla 1 bądź 2 osób, czy grupy rodziny, przyjaciół, znajomych bądź współpracowników.

 

Propozycje przewozów taksówką lub busem w Zakopanem

 

Palenica Białczańska pod szlak nad Morskie Oko

 

 

Wyjazdy taxi na Słowację prosto spod pensjonatu w Zakopane i okolicy.

 

 

Tatrzańskie Doliny, sprawdź nasze oferty transportu do dolin Tatrzańskich jak Chochołowska i Kościeliska

 

 

Przewozy do Kuźnic, pod kolejkę na Kasprowy Wierch. Zamów wygodne taxi do kuźnic z Zakopanego.

 

Jak spędzić jesienny weekend w Zakopanem? Miejsca warte zobaczenia pod Tatrami w jesienny weekend.

12 października 2023
Taksówki Olcza Zakopane 1-8 osób. Zamów wygodnie taxi z Zakopiańskiej olczy.